3 Ağustos 2015 Pazartesi

Hayat Küçük Mutluluklardır


Hayat bazen bizi fazla zorlayabilir, yakın çevremizde her şey yolunda gitmeyebilir. Dünyanın bir ucunda hiç tanımadığımız birisine ya da birilerine zulüm gördüğü ya da zor şartlarda yaşamak zorunda olduğu için, sadece İNSAN olduğumuz için üzülürüz. Umutsuzluğa kapıldığımız günler olur. Ama çevrenizde ne olursa olsun, güneş her sabah yeniden doğar.


Zor zamanlardan geçiyorsam, benim kurtarıcılarım hep sanat ve doğa olmuştur. Sanata ve doğaya yakın olarak, yeniden şarj olurum, sakinleşir, umut depolarım. Hayatımın hiç bir döneminde, maddi mutluluklar peşinde koşmadım, ufak bir örnek vermem gerekirse, benim için son model bir telefon kullanmak önemliler listemde yer almıyor. Benim derdim, hayatımın sonuna kadar ne kadar yapabilirsem küçük mutluluklar ve sevdiklerimle anılar biriktirmek.


Benim küçük mutluluklarım, gönül bağımın olduğu biriyle bir kıyıda oturup sohbet etmek, bir fincan kahveyi yudumlamak, bütün kalkanlarını kaldırıp sevincini, umutlarını paylaşmak... Herkese, yanında kendiniz olabildiğiniz, sizi siz olduğunuz için seven arkadaşlar diliyorum...

Hiç yorum yok: