24 Şubat 2013 Pazar

Tim Show Center, Rus Devlet Balesi


Tim Show Center Türker İnanoğlu'nun 2005 yılında hayata geçirdiği bir proje. Merkezde 1800 kişilik bir gösteri, dört sinema, birer tiyatro ve toplantı salonu, cafe, bar, restaurant, 600 araçlık bir otopark bulunuyor. Mekan yılda 450 bin kişinin ziyaret ettiği bir eğlence ve kültür merkezi.


Dün gece bu merkezde Avrupa'nın en iyi bale topluluğu Rus Devlet Balesi'ni izledik. Otuz kişilik grup sahnede on ayrı bale eserinden bir kolajla karşımızdaydı.


Girişi Kuğu Gölü'yle yaptılar. Şehrazat, Esmeralda, Karnaval Dansı, Fındıkkıran, Harlequinade, Lady ve Holigan, Karabaş Tiyatrosu gibi eserlerden bölümler sergileyip, yine Kuğu Gölü ile iki perdelik gösteriyi bitirdiler.Cuma günü gösteriye bilet bulamadık, Cumartesi 1800 kişilik salon yine doluydu. Topluluk Pazar günü son iki gösterisini yapacak. Kolaj eserlerin seçimi başarılıydı, kostümler harikaydı. Sanatçılar neden bol ödüllü olduklarını çok iyi sergilediler ve bol alkış aldılar.
Bilet fiyatları 100,80,70,50 olarak belirlenmiş. Tim Show Center Büyükdere Caddesi'nden, Maslak'tan Sarıyer'e doğru giderken, İTÜ Kampüsü'nü ve askeri bölgeyi geçtikten sonra sağda.


Hiç yorum yok: