15 Aralık 2013 Pazar

Hobbit- Smaug'un Çorak Toprakları


Serinin ikinci filmi sonunda vizyona girdi ve ben cumartesi günü uzun bir kuyrukta bekledikten sonra izleyebildim. Bilbo Baggins, Gandalf ve cücelerin ikinci macerasını izlemek için sinema tutkunları uzun kuyruklar oluşturmuştu.

İzleyecekleri düşünerek yazımda filmle ilgili ipuçları vermeyeceğim. Film ilkine göre süre olarak daha kısaydı, karakterler oturmuştu. Aksiyon ve mizah dozu seyirciyi memnun edecek dozdaydı. Özellikle Smaug'un olduğu sahneler ve nehir sahnesi oldukça başarılıydı. Peter Jackson filmin ilk dakikalarında sürpriz yaptı yine ;)İyi bir sinema izleyicisi olarak filmi teknik olarak mükemmel buldum. İkinci sıraya senaryoyu ve yönetmeni koyabilirim. Filmin sonundaki "I see fire" adlı güzel parçayı ayrı yere koyarsam, müzik açısından zayıftı.


Son olarak film hakkında bazı sayısal bilgiler aktarayım. Karakterlerden Beorn'un evi 6 haftada hazırlanmış. Kullanılanlardan bazılarına gelince:
Yüz protezleri için 4 ton silikon
752 adet peruk
263 sakal
Bilbo için 100 den fazla hobbit ayağı
11 bin 862 protez
Smaug'un mağarası için 170 bin altın kaplama para...

Bir sonraki film "There and Back Again" için maalesef bir yıl beklememiz gerekiyor. Bu tarz filmlere ilgi duyanlara Hobbit 2 yi kaçırmayın derim, gidecek olanlara şimdiden iyi seyirler.

Hiç yorum yok: