5 Mart 2014 Çarşamba

Kitaro İstanbul Konseri


Dün akşam bir rüya gördüm. New Age müziğinin öncülerinden Kitaro dün akşam İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde iki saatlik muhteşem bir konser verdi. İstanbul'a ilk gelişiydi ama tekrar geleceğini söylediğine bakılırsa son gelişi olmayacak.

Büyük bir orkestra ile iki saat boyunca müziğiyle sevgi, barış, birlik mesajları verdi. Sayısız ödüllere sahip sanatçının müziği değişime uğramış artık daha senfonik. Silk Road ve Kojiki albümlerinden parçaların sergilendiği konserde en çok alkışı keman sanatçısı aldı, Oasis ve Heaven&Earth  parçalarındaki performansı gerçekten mükemmeldi.

Geçen zaman Kitaro'nun o uzun saçlarına daha çok beyaz bırakmış ama müziğinin kalitesinden hiç bir şey eksilmemiş.  Flütüyle sahneye çıkıp, Mercury adlı eserini çalmasıyla konser başladı. İpek Yolu, Kervansaray, Aqua, Hajimari, Reimeri bildiğim pek çok parçasını canlı dinlemek, uzun süre unutulmayacak bir deneyimdi. Büyük bir sanatçının nasıl mütevazi ve samimi olabileceğini de sergiledi... Dün akşam bir rüya gördüm...


Hiç yorum yok: