15 Kasım 2015 Pazar

Bulutsuzluk Özlemi Konseri


65 yaşındaki bir adam hala sahnede hakkıyla alkış alıyorsa, bana kimse İron Maiden konserinde ne işin var demesin :) Bulutsuzluk Özlemi 1986'da Türkçe rock yapmak için kurulduğunda, Türkçe rock mı olur diye pek çok kişi gülmüştü. Ama grup hem onu başardı, hem yıllar boyunca pek çok ilke imza atarak,  çizgisinden, savunduklarından ödün vermeyerek bu günlere kadar geldi. Vokal ve ritm gitar Nejat Yavaşoğulları Güzel Sanatlar mimarlık bölümü mezunu , mimarlığını müzik kariyeriyle birlikte sürdürüyor. Sina Koloğlu, Akın Edes, Deniz Demiröz ve Gencay Kaymaz, hepsi bize çok güzel bir müzik ziyafeti çektiler. Aylin Aslım'dan sonra geç saatte sahne aldılar ama sahneleri umduğumdan çok çok iyiydi. Özgürlük, çevre, toplumsal olaylar hakkındaki şarkılarına eşlik edilmesi onlar adına çok mutluluk verici olsa gerek. Yaşamaya Mecbursun, Sözlerimi Geri Alamam gibi hemen hemen bütün sevilen parçalarını söylediler. Sahneye ilk başlarda uzakken, izin istediğimde önlere kadar gitmemizi sağlayan gençler, sizi seviyorum :)
Dorock XL, 15 Temmuz'da açıldı, İstanbul'un en büyük, kapalı canlı müzik dinlenecek mekanlarından biri. İki bin metrekarelik alan, Stage, Cafe ve Baze bölümlerinden oluşuyor, içecek fiyatları hakkında fikir vermesi açısından bir mojitonun 25 TL olduğunu ve lavabolarının fotoğraftaki gibi ilginç (araba lastiği) olduğunu da söyleyeyim. :)
İstanbul trafiği yine canımızı sıksa da, Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçip eve geri dönmek saatlerimizi alsa da, girişte bileklerimize Dorock XL damgası  vurulması hoşuma gitmese de, değdi doğrusu.

https://youtu.be/woR_tdkAi5s

Hiç yorum yok: