5 Ağustos 2016 Cuma

IRON MAIDEN Wacken Konseri


Iron Maiden'ın bu yıl konser turları, dün gece 72. konserle Wacken'da sona erdi. Daha önce İstanbul'da iki konserlerine gitme mutluluğu yaşamıştım.


Bu yıl maalesef tur içinde İstanbul yer almıyordu. Dün oğlum Wacken'dan canlı konser yayınlanacağı haberini verince, sevinçten  havalara uçtum.


Yeni ve eski albümlerden muhteşem parçalar seçmişler. 80 bin kişilik bir koro eşliğinde şarkılarını söylediler.


Grup 1975 yılında bas gitarist (yukarıdaki fotoğraf) Steve Harris tarafından kuruldu.


1982 Number of the Beast albümleri, bugün bile en sevdiğim albümlerindendir. (fotoğraftaki Janick Gers)


Konserlerinde 15 yaşından 60 yaşına kadar izleyiciye rastlayabilirsiniz. En büyük hayranlarından biri Brezilya'lı bir rahip, vücudunda 186 Iron Maiden dövmesi taşıyor. (fotoğraf Nicko McBrain)


Konserlerinde "Fear of the Dark" diyerek ağlayan birini görebilirsiniz. Sosyal ve siyasal eleştiri dolu şarkılarını heyecanla yapmaya devam ediyorlar.Steve Harris ve Dave Murray 1956 doğumlu, Janick Gers ve Adrian Smith 1957 doğumlu, vokal Bruce Dickinson 1958 ve muhteşem davulcuları Nicko McBrain 1952 doğumlu. Hepsi elli yaşını geçti, kırışıklıkları arttı ama enerjileri yerinde ve asıl önemlisi ruhları genç. İki saat boyunca, canlı yayını bile izlemek büyük mutluluktu, dilerim İstanbul'da gelecek yıl canlı izlemek mümkün olur.

Hiç yorum yok: