10 Ekim 2012 Çarşamba

Cirque du Soleil Alegria Show (içinde hayvan olmayan tek sirk)


Dün gece gösteri sanatlarına yeni bir bakış açısı kazandıran dünyaca ünlü Cirque du Soleil Alegria gösterisini izledik. Adında sirk kelimesi bulunuyor ama klasik sirklerden değil, bu sirkte hayvan bulunmuyor.


Barok tarzda kostümleri, sahne tasarımı, makyajları, pop, caz, tango, etnik tarzda müzikleri ve artistik atletizm, akrobasi gösterileriyle gerçekten alkışı hak eden bir gösteriydi.
Alegria, İspanyolcada mutluluk, sevinç, başarı anlamına geliyor.

Ekip on beş farklı ülkeden elli beş sanatçıdan oluşuyor, perde arkasında yüz kişi çalışıyor, toplam 600 parça kostüm kullanılmış, bugüne kadar gösteriyi dünyada yüz milyondan fazla kişi izlemiş.Ekip on hafta çalışıp, iki hafta ülkelerine dönerek çalışmakta. Toplamda dokuz farklı şov sergiliyorlar.Arkada gösteri boyunca şarkılara eşlik eden orkestra ve şarkıları seslendiren sanatçı çok başarılıydı, şarkıların toplandığı albüm Grammy ödüllerine aday. Gösterinin 2010 yılı cirosunun 850 milyon dolar olduğu açıklandı. Guy Laliberté’nin kurduğu topluluğu geçen yıl İstanbul'da 80 bin kişi izlemişti.Gösteriyi 14 Ekim'e kadar Bayrampaşa Ora Arena'da izlemek mümkün. Mekan oldukça büyük ve rahat. Biletler 220, 160, 110, 50 TL.

Hiç yorum yok: