27 Temmuz 2013 Cumartesi

On beş Dakika Gibi Gelen Maiden İstanbul Konseri


İki yılda bir gram yaşlanılmaz mı? 2011'de izlediğim grupla dün gece izlediğim arasında hiç fark yoktu. Mayıs ayında bileti alıp, üç aydır beklediğim konser tek kelimeyle süperdi, sahne şovu, unutulmaz gitar soloları, Bruce'un şarkıları yaşayarak  söylemesi...
Cuma trafiğini hesaba katmadığımdan iki saatte stada vardım, yerime oturdum ve konser başladı. Saha içi doluydu (çoğu lise çağlarında gençlerle) ama tribünlerin yarısı boştu. Stadın dışında, sahne önüne 150 TL ye bilet olduğunu organizatörlere "saygıyla" belirteyim.
İntrodan sonra "Moonchild" ile konsere başladılar. Bruce sahnede adeta değiştirdiği kostümleriyle tiyatral bir gösteri de yaptı. Phantom of the Opera'daki gitar soloları  kendimizden geçirdi. Run to the Hills'de dev Eddie mavi ceketli bir kuzey askeri olarak, elinde kılıcıyla sahnedeydi.
Bruce Gezi Parkı eylemleri nedeniyle konser iptal edenlere gönderme yaptı, atılan sloganlarda sustu, güldü, bekledi ve Afraid to Shoot Strangers'a girdiler. Bu kez saha içinde değildim ama ayrıntıları ekranlardan çok iyi takip ettim. Bruce'un "Maiden Turkey" ufak pankartını bateriye bantlarken şarkıya devam etmesi ve "Fear of the Dark'ı "Fear of the Park" diye söylemesi güzeldi.
"Stada ayakkabıyla girdiler, şeytanlı şarkı söylediler" pankartlı zeki arkadaşları ayrıca kutlarım.
Geceden kalanlara gelince, grup en iyi performanslarından birini sergiledi, sayelerinde bir saat kırk beş dakika, on beş dakika gibi geldi. Sahne şovu mükemmeldi, son haberlere göre yaklaşık yirmi bin kişi bu şansı yakaladı. Her gelişlerinde bu sene son izleyişim herhalde diyorum ama tekrar gelirlerse bunu yine unutacağım gibi geliyor. Bu güzel gece için teşekkürlerin büyüğü size İron Maiden! \m/

Hiç yorum yok: