13 Kasım 2014 Perşembe

Ekim ve Kasım Ayı Etkinlikleri

                Fatih Erkoç, Kerem Görsev Trio'nun 12 Ekim'deki konserinden


Fatih Erkoç, babasının üç yaşında aldığı kemanla müzikle ilgilenmeye başladı. İstanbul Belediye Konservatuvarı'nda 7 yıl trombon, kontrbas, piyano eğitimi aldı. 11 yıl Norveç'te yaşayan sanatçı, Altın Güvercin şarkı yarışmasında 2 kez birincilik kazandı. Kerem Görsev ile birlikte bir CD ve DVD çalışmaları ve sanat akademisi çalışması da bulunuyor.
http://www.fatiherkocakademi.com/tr/index.phpCaz sanatçısı, piyanist ve besteci Kerem Görsev, İstanbul Belediye Konservatuarı ve İstanbul Devlet Konservatuarı'nda eğitim aldı. Pek çok ünlü müzisyen ve orkestrayla çalışan sanatçının 11 albümü bulunmakta.
FATİH ERKOÇ KEREM GÖRSEV TRİO A DAY IN THE LİFE O…: http://youtu.be/jOUgxwdcH3M
                                              29 Ekim Cumhuriyet Yürüyüşü'nden

                                             10 Kasım Atatürk'ü anma resitalinden
10 Kasım Atatürk'ü anma resitalinde Prof. Devlet Devrim Öztaş mükemmel bir konser verdi. Sanatçı piyano eğitimine Ankara Devlet Konservatuvarı'nda başladı, daha sonra Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı'na geçerek konservatuvar birincisi oldu. Yüksek lisans diploması aldıktan sonra, Franz Liszt Müzik Akademisi'nde 28 piyanist arasında ilk üçe girerek ustalık programına (virtiözlük) kabul edildi. Yurt içi ve yurt dışında ödüller kazanan sanatçı, yine yurt içi ve yurt dışında pek çok konser verdi. 2011 yılında 36 yaşında profesör oldu.


Devlet Senfoni Orkestrası konserinden... 15 Kasım 2014... Şef İbrahim Yazıcı, keman sanatçısı Özcan Ulucan

Brahms - Özcan Ulucan & Fazıl Say: http://youtu.be/AcXst1BX0Y0


Ve Kasım ayını İspanyol Alenday Flamenko Dans ve Şarkı Topluluğu'nun harika gösterisiyle bitirdik. Ünlü dansçı Manuel Reina'yı sahnede izlemek büyük şanstı. Manuel Reina, kendi gibi dansçı olan Işıl Reina ile evli ve yıllardır İstanbul'da yaşıyor. Taksim'de Etnik34 adlı bir dans okulları bulunuyor.

Hiç yorum yok: