11 Kasım 2014 Salı

Hard Rock Cafe, Beyoğlu


Arkadaşımın doğum günü için yine İstiklal Caddesi'nde buluşmaya karar verdik ama bu kez her zaman gittiğimiz cafe yerine, değişiklik yapıp, Hard Rock Cafe'ye doğru yola çıktık. Kafeyi bulmak oldukça kolay, Galatasaray Lisesi'nin karşısındaki  Meşrutiyet Caddesi'ne saptığınızda, biraz ileride solda karşınıza çıkıyor.


Kafenin girişinde giysi satışı yapılan bir bölüm var. Rock müziğe gönül verenlerdenseniz, kafe sizin için hoş sürprizler barındırıyor.


Kafenin duvarları Evanescence, God smack, Ugly Kid Joe, Scorpions, Poison, Beatles, Fleetwood Mac, Neil Young'tan gitarlar, ünlü müzisyenlerin müzik aletleri, giysileri ve anılarla dolu.Kafede çalışanlar ilgili, çalan müzikler harika. Menüde çok fazla çeşit olduğunu ve fiyatların ucuz olduğunu söyleyemem. Biz kahve ve bira içmeyi seçtik.Şu anda cafede Afrika'daki aç çocuklar için bir kampanya var, fotoğraftaki bilekliklerden alarak, ufak ta olsa bir yardım yapabiliyorsunuz, bunu da hatırlatmak isterim. Ve bildiğiniz gibi rocker olmak siyah giymek değildir, duyarlı ve farkındalıkları olmak, nerede bir adaletsizlik varsa karşı durmaktır...


Hiç yorum yok: