25 Nisan 2015 Cumartesi

Bangkok Avm ve Pazarlar


Bangkok'a, alışveriş çılgınlığı yaşanan bir şehir diyebiliriz. Avmler, gece pazarları, sokak tezgahları, hepsi alışveriş meraklılarını bekliyor.


MBK (Ma Boon Khrong Center), Siam bölgesinde, şehirdeki yüzlerce avmden biri. İçinde, kuaför, sinema salonları, giysi ve cep telefonu mağazaları var, en üst kat  yemek ve hediyelik eşyalara ayrılmış.Giriş katında büyük bir market, Tops Market bulunuyor. Sabah 10.00'dan akşam 10:00'a kadar açık. Ulaşım için taksi ya da sky train'i kullanabilirsiniz.


Avmler arasında, elektronik eşya cenneti Pantip Plaza, içinde ufak bir Madame Tussauds müzesini barındıran Siam Discovery, büyük bir kitapçı ve akvaryumu olan Siam Paragon, üçüncü katında İstanbul teması olan Terminal 21'i sayabiliriz.


Önemli pazarlara gelince, haftasonu kurulan Chatuchak Market, Pak Khlong çiçek pazarı, Hindistan ile ilgili ürünlerin satıldığı Phahurat, Çin Mahallesi pazarı, Wat Mahathat duvarları dışına kurulan muska pazarı-Amulet Market, Sukhumvit, Pratunam, Khao San Road ve Pratunam pazarlarını sayabiliriz.
Marka ürünler satan avmler dışında, Tayland hesaplı alış veriş yapacağınız bir ülke. Sokak alışverişlerinizde mutlaka pazarlık yapmalısınız, ürünü dörtte bir hatta beşte bir fiyatına alabilirsiniz. Siz fiyatı indirince "Madam, madam" diyerek, üzgün bir yüz ifadesi takınabilirler, yılmayın :) Pazarlık yaparken daima saygılı olmak, gülümsemek sizi kazançlı çıkaracaktır.

Hiç yorum yok: