25 Temmuz 2014 Cuma

Maymunlar Cehennemi, Şafak VaktiSerinin ikinci filmini (Dawn of the Planet of the Apes) bir hafta gecikmeyle de olsa izledik. Beklentilerimi karşılayan bir filmdi. Başroldeki Caesar karakterini canlandıran Andy Sarkis yine çok iyiydi. Hatırlayanlar olabilir, Yüzüklerin Efendisi serisinde Gollum'u da o oynamıştı. Film, geçen filmin kaldığı yerden değil on yıl sonradan başlıyor, güven meselesi, kimin daha vahşi olduğu sorgulanıyor. Konusu hakkında çok bilgi vermeyeyim, belki aranızda daha izlemeyenler olabilir.Ben genelde fazla efektli filmleri izlemeyi tercih etmem ama bu filmde doğrusu efekti çok başarılı buldum. Maymun yüzlerindeki özellikle Caesar'ın yüz ifadelerinde Andy Sarkis'in oyunculuğu artı efeckt çalışması görülmeye değer.


Maymunlar Cehennemi ilk kez 1968'de sinemaya aktarıldı. O filmi de izlemiştim. Başrolü Charlton Heston oynuyordu, şu anda izlemek isterseniz çekim teknikleri açısından biraz basit gelebilir ama final sahnesi çarpıcıdır.


Maymunlar Gezegeni olarak 2001'de ikinci kez sinemalarda yer aldı. Bu kez başrolde Mark Wahlberg vardı ve ünlü yönetmen Tim Burton yönetmen koltuğundaydı.
Bu tarz filmlerden hoşlanıyorsanız, vizyondaki Maymunlar Cehennemi-Şafak Vakti görsel şölenini kaçırmayın.

Hiç yorum yok: